Evropa: English Deutsch
Čeština

Choose your region

Have you opened gentec.cz in a country other than the Czech Republic? Go to the site of your region, where you will find prices, promotions and events that apply to it

Enter
CZT Konference Nová energetika

JSME HLAVNÍM PARTNEREM KONFERENCE DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY 2021

1 min čtení

Kogenerační jednotky jsou příležitostí pro české teplárny jak eliminovat negativní dopady růstu cen povolenek. O tomto a dalších tématech jsme přednášeli jako hlavní partner konference.

Obsah článku

    Na konferenci DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY se řešilo mnoho zajímavých témat a potvrdilo se, že změny v energetice se začínají projevovat i v teplárenství. Věříme, že z těchto změn vyjdou jednou české teplárenství a systémy CZT silnější.

    Jsme rádi, že mnoho řečníků potvrdilo zásadní roli kogenerace v transformaci tepláren👍🏻. Bylo to jedno z hlavních témat.

    Teplárny brzy budou vyrábět ve velkém také elektřinu💡. Pomohou tím nám všem = budou stabilizovat energetickou soustavu a přispějí tím ke stabilizaci cen elektřiny. Naše přednáška také ukázala, že provoz KGJ řeší mnoho problémů teplárnám samotným.

    GENTEC v přednášce představil pomaloběžné kogenerační jednotky na zemní plyn o výkonech do 11 MWe, které jsou řešením pro teplárny potýkající se s vysokými náklady na emisní povolenky. Popsali jsme specifika velkých KGJ, nastínili ekonomiku projektů a porovnání s dalšími technologiemi. Uvedli jsme také výhody, které velké kogenerace přinášejí pro teplárny adaptující se na nově se transformující energetiku. Přednáška byla určena nejen provozovatelům tepláren, ale také investorům do energetiky a provozovatelům velkých podnikových výtopen.

    GENTEC je připraven do chystaných projektů dodat malé i velké KGJ.