Evropa: English Deutsch
Čeština
CZT Konference Nová energetika

JSME HLAVNÍM PARTNEREM KONFERENCE DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY 2021

1 min čtení

Kogenerační jednotky jsou příležitostí pro české teplárny jak eliminovat negativní dopady růstu cen povolenek. O tomto a dalších tématech jsme přednášeli jako hlavní partner konference.

Obsah článku

    Na konferenci DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY se řešilo mnoho zajímavých témat a potvrdilo se, že změny v energetice se začínají projevovat i v teplárenství. Věříme, že z těchto změn vyjdou jednou české teplárenství a systémy CZT silnější.

    Jsme rádi, že mnoho řečníků potvrdilo zásadní roli kogenerace v transformaci tepláren👍🏻. Bylo to jedno z hlavních témat.

    Teplárny brzy budou vyrábět ve velkém také elektřinu💡. Pomohou tím nám všem = budou stabilizovat energetickou soustavu a přispějí tím ke stabilizaci cen elektřiny. Naše přednáška také ukázala, že provoz KGJ řeší mnoho problémů teplárnám samotným.

    GENTEC v přednášce představil pomaloběžné kogenerační jednotky na zemní plyn o výkonech do 11 MWe, které jsou řešením pro teplárny potýkající se s vysokými náklady na emisní povolenky. Popsali jsme specifika velkých KGJ, nastínili ekonomiku projektů a porovnání s dalšími technologiemi. Uvedli jsme také výhody, které velké kogenerace přinášejí pro teplárny adaptující se na nově se transformující energetiku. Přednáška byla určena nejen provozovatelům tepláren, ale také investorům do energetiky a provozovatelům velkých podnikových výtopen.

    GENTEC je připraven do chystaných projektů dodat malé i velké KGJ.